PERGOLA SİSTEMLERİ

Günümüzde, açık alana sahip pek çok işyeri ve konutta pergola sistemleri tercih edilmektedir. Peki, nedir bu pergola? İtalyanca da pergola, yani gölgelik anlamına gelen pergola kelimesi, Latin dilinde ise saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmektedir. Pergola sistemi ile yatay, bükümlü ve çatı şeklinde bulunan açık alanlar, tente ile kapatılma işlemi ile kullanılmaktadır. Dört mevsim bahçe ve balkonlarda kullanıla bilinen Pergola sistemleri, özellikle güneşlik olarak yazları açık alanları güneşten korumaktadır. Bunun yanında sistemin açılıp kapana bilen tavan sistemi ve su geçirmez özelliği ile yağmurlu havalarda bu alanları yağmurdan korumaktadır. İstenilen zaman pergola tente sisteminin çevresini camla kapatıp, tente sistemini açılır kapanır duruma getirmekte mümkündür. Böylece kış mevsiminde, pergola tentesi altında bahçede rahatlıkla oturmak mümkündür. Yine yaz mevsiminde, gökyüzünü izlemek isteyenler için ihtiyaca göre tavandan pencereli pergola sistemi yapılması da mümkündür.

PERGOLA NEDİR

Pergola sistemleri, bahçelerde, gölgelik yapması için kompozit ürünlerden yapılmaktadır. Bu görüntüsü ile pergola sistemleri, ortama, organik bir görüntü katmakta, böylece mekânlar daha şık görünmektedir. Pergolalar, hafif malzemeden yapılır. Kişisel mekânlarda, cafe, restaurantlarda, havuz kenarlarında pergola sistemleri sıkça kullanılmaktadır. Pergola sistemlerinde, ahşap pergola seçimi oldukça önemlidir. Pergola yapımı çok zahmetli, dikkatli bir şekilde kurulması gereken bir sistemdir. Bundan dolayıdır ki uzman ellerden pergola sistemleri, yapılması önemlidir. Pergola sistemlerinde fiyatlar ise işin kalitesi, işçilik durumu ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir . Pergola sistemleri, ahşap renginin yanında farklı renklerde de yapılabilmektedir. Açık alanların vazgeçilmezi pergola sistemleri, yürüyüş yollarına da uygulanmakta bundan dolayı da, belediyeler tarafından da yürüyüş yollarında tercih edilmektedir.

NEDEN BİZ

Şirketimiz Aygrup olarak, birçok işyeri ve kişisel mekânlara pergola sistemleri kurmuş bulunmaktayız ve referanslar sayfamızdan çalışmış olduğumuz kurumsal firmalara göz atabilirsiniz. Pergola tente sisteminin uygulanmasında, kalite standartlarını kullanarak, açık alanları, estetik, kullanışlı ve çevresi ile uyum içerisinde mekânlara dönüştürüyoruz. Uyguladığımız, Pergola sistemleri ile kışın ya da yazın balkon, bahçe veya verandanız da dışarıda ki kötü havadan etkilenmeden açık alanın tadını çıkartabilirsiniz. Aygrup pergola ve tente sistemleri ile pergolanızın altında, gündüzleri gölgeliğinin, geceleri ise açılır kapanır sistemi sayesinde gökyüzünde ki yıldızları izlemenin keyfine varabilirsiniz.

PERGOLA

MOTORLU VE HAREKETLİ PERGOLA SİSTEMLERİ

HIZLI VE PRATİK UYGULANABİLEN THERRAWOOD® PERGOLA, YÜKSEK BAKIM MALİYETLERİNİ ORTADAN KALDIRIR.

TherraWood ürünleri en son teknolojiler kullanılarak üretilen çevre dostu, peyzaj ve yapı malzemeleridir.

Benzersiz üretim prosesimiz sayesinde yüksek kalitedeki polimerler ve kurutulmuş ağaç talaşları, kuvvetli ve rutubete karşı dayanıklı pergola profillerine dönüşür.

YÜKSEK BAKIM MALİYETİNDEN TASARRUF EDİN

Artık yüksek maliyetli ultraviyole korumalarına, cilalara, kimyasal koruyuculara para ödemenize gerek yok. Ayrıca işçilik maliyetlerinden de kurtulacaksınız.

SİSTEM PROFİLLERİ

MERTEK 150

Standart Ölçüler:
En 60 mm
Boy 6000 mm
Kalınlık 150 mm

MERTEK 100

Standart Ölçüler:
En 65 mm
Boy 6000 mm
Kalınlık 100 mm

PERGOLA LAMBRİ

Standart Ölçüler:
En 200 mm
Boy 6000 mm
Kalınlık 16 mm

ÇATI LAMBRİ

Standart Ölçüler:
En 200 mm
Boy 6000 mm
Kalınlık 32 mm

ÖRGÜ PROFİLİ

Standart Ölçüler:
En -
Boy -
Kalınlık -

Renk Seçenekleri

DIŞ HAVA KOŞULLARINA KARŞI DAYANAKLI

TherraWood ürünleri her türlü hava koşuluna karşı dayanıklıdır. TherraWood profilleri ani sıcaklık değişimlerinde dahi hiçbir sorun çıkarmadan fiziksel özelliklerini korur. Su, nem ve rutubetten etkilenmez.

ÇEVREYE KARŞI DUYARLI

Çevre duyarlılığının her geçen gün arttığı dünyamızda, ahşap kompozit, dış mekan peyzaj ve cephe uygulamaları için doğayla en dost çözüm olarak öne çıkmaktadır. TherraWood, gelişmiş ve yenilikçi üretim teknolojisi ile verimliliği, çevreye uyumu ve yüksek kaliteyi birleştiren mükemmel bir ahşap kompozit ürünüdür. Dış mekan uygulamalarında kullanılan tropik ağaç türleri verimsiz ve ölçüsüz doğal kaynak tüketimine neden olur. Ağaç endüstrisinin atıkları kullanılarak katma değerli bir ürüne dönüştüğü TherraWood profilleri %100 geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Üretim prosesinde kullanılan su tamamen kapalı sistem olarak çalışmaktadır ve herhangi bir çevresel atık ortaya çıkmaz.

TOP